L. Selçuk ÖZKAN

 

L. Selçuk ÖZKAN, 1969 yılında doğmuştur. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş, sonrasında da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda yüksek lisans çalışması yapmıştır.

 

1990 yılında Denet A.Ş.’de başladığı profesyonel kariyeri boyunca sırasıyla Şevket Demirel Holding, Bey Grup, Bayındır Holding, Rumeli Telekom, Çalık Holding, Kipaş Holding ve Teksan Güç Sistemleri’nde uzman ve yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Uluslararası bağımsız denetim ile başladığı mesleki yaşamı boyunca ağırlıklı olarak denetim, iç denetim, sistem ve organizasyon geliştirme alanlarında çalışmalarda bulunmuş, kapsamlı ERP projelerinde ekip üyesi ve ekip liderliği görevlerini üstlenmiştir.

 

2012 yılına kadar sürdürdüğü profesyonel kariyerini, bugün itibariyle bağımsız yönetim danışmanı olarak devam ettirmekte, ağırlıklı olarak iç denetim ve iç kontrol konularında projeler yürütmektedir.

 

L. Selçuk ÖZKAN, yönetim danışmanlığı mesleğinin daha verimli ve etkin icra edilebilmesini hedefleyen yonetimdanismani.com sanal projesinin kurucu ortağıdır.